10 powodów dla których warto zatrudnić projektanta wnętrz

Wynajęcie dekoratora wnętrz jest mądrą decyzją, jeśli zainwestowałeś sporą kwotę w zakup nieruchomości i chcesz, aby prezentowała się jak najlepiej. Projektant jest dobrym rozwiązaniem jeśli masz wątpliwości jak zaaranżować swój dom, lub jeśli masz pomysł, ale potrzebujesz pomocy w połączeniu w całość różnych idei, lub po prostu nie masz czasu na prowadzenie remontu ze względu na napięty harmonogram dnia.

Odrzućmy przekonanie, że projektanci wnętrz są tylko dla bogatych i sławnych i tych, którzy nie wiedzą co robić z pieniędzmi. W rzeczywistości projektant pozwala zaoszczędzić dużo czasu, pieniędzy, stresów i uniknąć pułapek związanych z remontem.

1. Oszczędności.

Może dziwić, że wynajęcie projektanta wnętrz to oszczędność – przecież trzeba ponieść koszty jego wynagrodzenia. Zatrudnienie projektanta pomoże za to uniknąć kosztownych błędów i jeszcze kosztowniejszych poprawek. Na pewno też podniesie wartość nieruchomości.

2. Profesjonalna ocena stanu technicznego.

Projektant dysponuje wiedzą pozwalającą na profesjonalną ocenę stanu nieruchomości i określenie zakres wymaganych prac. Zakres i harmonogram prac jest kluczowy do zaplanowania realistycznego budżetu. Pomoże to uniknąć sytuacji, gdy w połowie prac brakuje środków z powodu nieprzewidzianych przyczyn.

3. Wiedza i doświadczenia.

Projektant wnętrz przygotowuje projekt w oparciu o założenia budżetowe, zna technologie, materiały wykończeniowe, ekonomiczne rozwiązania, dobre produkty, dysponuje zniżkami na zakupy. Projektant wnętrz gromadzi wiedzę i doświadczenia podczas wieloletniej praktyki. Ile czasu musiałbyś poświęcić żeby zgromadzić taka wiedzę?

4. Unikanie przeróbek.

Projektant wnętrz już na etapie budowy może wprowadzić poprawki do planu apartamentu lub domu, poprawiając funkcjonalność i dostosowując układ pomieszczeń do Twoich indywidualnych potrzeb. Dzięki temu unikniesz niewygody albo kosztownych przeróbek w późniejszym czasie.

5. Łatwy dostęp.

Projektant wnętrz zna nie tylko produkty, ale również ich jakość. Ma dostęp do nowości i do ciekawych unikalnych produktów. Zna stolarzy, ślusarzy tapicerów. Dzięki temu może wybrać efektowne rozwiązania, które dla ogółu społeczeństwa są niedostępne aby Twój dom zyskał  niepowtarzalny i wyjątkowy charakter.

6. Kontakty.

Projektant wnętrz posiada zazwyczaj grupę sprawdzonych wykonawców z różnych branż. Powierzając mu realizację projektu  masz gwarancję że prace zostaną wykonane przez sprawdzonych fachowców, pod profesjonalnym nadzorem  i w terminie.

7. Efekt WOW.

Dobra współpraca z projektantem wnętrz potrafi zaowocować  efektem „WOW”. Projektant myśli o wnętrzu przestrzennie, całościowo, potrafi wyobrazić sobie gotowy rezultat. Jeśli chcesz osiągnąć najlepszy efekt – zaufaj mu. Zrobienie dobrego projektu, który będzie zbierał dobre opinie leży w interesie projektanta.

8. Sprzedaż.

Projektant wnętrz potrafi niewielkimi nakładami i drobnymi dekoratorskimi zabiegami poprawić atrakcyjność nieruchomości, co z kolei może podnieść cenę i znacznie skrócić czas sprzedaży.

9. Wprawne oko.

Projektant wnętrz potrafi natychmiast ocenić, czy coś będzie wyglądało dobrze czy źle we wnętrzu. Jest to wynik wieloletnich doświadczeń. Takie bieżąca ocena jest niezwykle pomocna przy podejmowaniu decyzji estetycznych.

10. Indywidualizm.

Projektant wnętrz zadba, żeby projekt był spójny i dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb teraz i w przyszłości. Dobry projektant zaplanuje wnętrze w którym wszystko będzie miało swoje miejsce i styl, takie w którym będzie można pięknie i wygodnie żyć. Zatrudniając projektanta możesz oczekiwać bardziej „osobistego” wnętrza, niż gdybyś je tworzył sam.

To chyba najlepszy powód.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s