Czy projektant wnętrz to luksus?


Urządzając wnętrza domu lub mieszkania wiele osób zastanawia się czy skorzystać z usług profesjonalnego projektanta wnętrz. 
A może inspiracji i pomysłów na aranżację wnętrz szukać na własną rękę? Czy warto samemu planować wnętrza swojego domu? Czy faktycznie uzyskamy taki efekt, o jakim marzymy? Czy nie będziemy tego żałować?

Kto potrzebuje projektanta wnętrz.

Współpraca z projektantem wnętrz to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą posiadać indywidualne, oryginalne, dobrze zaplanowane wnętrza, które nie będą jedynie prostym odwzorowaniem aktualnej mody i trendów. Zatrudniając projektanta wnętrz możemy oczekiwać, że zaproponuje nam projekt będący jego autorską kreacją bazującą na naszych potrzebach i oczekiwaniach estetycznych. Dobry projekt jest zazwyczaj rozwiązaniem ponadczasowym, które nie zestarzeją się po roku, czy dwóch. Uwzględnia potrzeby i styl życia wszystkich domowników.

Jak wybrać projektanta wnętrz?

Wybór projektanta wnętrz jest kluczową decyzją przy budowie lub gruntownym remoncie domu. Wybierając projektanta wnętrz warto przejrzeć portfolio jego realizacji. Większość architektów prezentuje na swoich stronach internetowych zdjęcia zaprojektowanych domów i mieszkań. Na ich podstawie możemy poznać styl projektanta i wybrać takiego,  do którego mamy pełne przekonanie pod względem estetycznym. Ważne jest jasne przedstawienie swoich oczekiwań i założeń budżetowych do których projektant będzie się stosował. Kluczowa kwestią jest zbudowanie zaufania, ponieważ rolą projektanta będzie proponowanie rozwiązań wykraczających poza nasze własne pomysły. Jeśli chcemy uzyskać naprawdę dobry projekt – musimy mu zaufać.

Jakie korzyści daje zatrudnienie projektanta wnętrz?

Projektanci wnętrz dysponują dużą wiedzą branżową. Znają aktualną ofertę producentów, są na bieżąco informowani o wszelkich nowościach. Są dobrze  zorientowani w cenach poszczególnych elementów wystroju wnętrza takich jak meble, ceramika czy farby, znają ich jakość. Dysponując taką wiedzą profesjonalny projektant wnętrz zaproponuje nam optymalne rozwiązanie dla określonego przez nas budżetu na aranżację wnętrza. Jest to dla klienta oszczędność czasu oraz gwarancja, że nabył dobre produkty na korzystnych warunkach cenowych.
Projektant wnętrz ma zespół zaufanych, sprawdzonych podwykonawców, co w przypadku wyboru losowej firmy wykonawczej obarczone jest dużym ryzykiem. Zadaniem projektanta wnętrz jest również nadzór nad firmami wykonawczymi tak, aby finalny efekt ich prac zgodny był z założeniami projektowymi.

Koszty

Wbrew obawom potencjalnych klientów przy dzisiejszych cenach mieszkań, ogromnej ilości rozwiązań technologicznych, materiałów wykończeniowych, mebli, artykułów dekoracyjnych, wydatek związany z zatrudnieniem projektanta podnosi koszt całego przedsięwzięcia o 5-10 procent. Uwzględniając fakt, że dobry projektant jest w stanie zaoferować swoim klientom nawet kilkunastoprocentowe zniżki w większości salonów wyposażenia wnętrz i u wykonawców, może się okazać, że zatrudnienie  projektanta będzie źródłem oszczędności a nie dodatkowych kosztów.

Przy podejmowaniu decyzji warto też uwzględnić ilość czasu zaoszczędzonego na wizytach w sklepach z materiałami wykończeniowymi, rozterki związane z dokonywaniem wyboru, nerwy zdarte przy „fachowcach”, niepewność czy prace wykończeniowe wykonywane są właściwie.

Sprzedaż nieruchomości

Warto również pamiętać, że wnętrza urządzone przez projektantów odznaczają się większą funkcjonalnością i lepszą estetyką niż wnętrza aranżowane samodzielnie. Mieszkania projektowane przez projektantów uzyskują wyższe ceny na rynku nieruchomości  i sprzedają się najszybciej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s