Najprostszy sposób na betonową podłogę

beton Geotexture

Chcesz mieć betonową ścianę, podłogę, blat, krzesło, cokolwiek?

Proszę bardzo. Co więcej – możesz to zrobić samodzielnie. Wystarczy, że zmieszasz składniki, rozprowadzisz 2-3 mm masy i poczekasz do wyschnięcia. Mazi mazi i beton wyłazi.

No może nie tak od razu, konieczne jest szlifowanie powierzchni z użyciem szlifierki rotacyjnej z papierem ściernym o gradacji 80/100, następnie aplikacja drugiej warstwy, znów szlifowanie i nałożenie powłok zabezpieczających. Tym niemniej uzyskanie efektu betonu architektonicznego i tak jest łatwiejsze, niż wylewanie betonu do szalunkowych form.

OK, wiem, że to brzmi jak przepis na cisto z proszku, ale rosnąca popularność betonu skłoniła producentów materiałów wykończeniowych do szukania łatwiejszych wykonawczo rozwiązań.

Zainteresowani znajdą szczegóły na http://www.podlogi-kopp.pl/instrukcja-aplikacji-powloki-geotexture,3170

Jeszcze nie próbowałam tej technologii, ale pokusa jest ogromna, napiszę o efektach, proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Tymczasem zamieszczam zdjęcie projektu  Paola Navone. Jedna z moich ulubionych szalonych projektantek urządziła swój dom na greckiej wyspie w sposób niezwykle surowy, wykorzystując beton właśnie. Co więcej – pomalowała ten beton w dywanowo-chodniczkowy deseń.

Paola Navone

I o tym będzie w następnym wpisie.

O tym, jak zaaranżować podłogę w sposób niebanalny, jak odnowić parkiet, co to jest piaskowanie drewna i jakie cuda można uzyskać tą techniką oraz dlaczego już NIGDY nie wycyklinujesz starego parkietu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s